پاستیل خانگی

پاستیل خانگی

یکی از پرطرفدار ترین تنقلات و خوراکی ها پاستیل است که  برای همه سنین خصوصا کودکان با طعم ها و شکل های گوناگون تهیه می شود.
پاستیل از شکر، ژلاتین و مواد افزودنی تشکیل شده است و دارای طعم ها و رنگ های متفاوتی است.

امروزه پاستیل ها غیر از شکل و شمایل خرس، در قالب های متنوعی مانند مرغ، مار، زرافه و میوه هایی مثل آلبالو، توت فرنگی، سیب، پرتقال، انار و چیزهایی شبیه خودرو، بطری نوشابه، دندان، بستنی و رنگین کمان با تنوع زیادی در مزه شامل ترش، شیرین و ملس به تولید می رسند.

تهیه ی پاستیل به روش خانگی
ژله با هر طعمی که دوست دارید یک دومِ بسته
پودر ژلاتین یک قاشق غذاخوری
گلوکز یک قاشق غذاخوری
نصف لیوان آب جوش

پاستیل خانگی

در ابتدای کار آب جوش را داخل یک کاسه ی مناسب می ریزیم و روی بخار آب کتری یا سماور قرار می دهیم و سپس پودر ژله با رنگ دلخواهتان را به علاوه ی ژلاتین و گلوکز به آب جوش اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا مایه ی پاستیل کمی غلیظ شود.

حال مایه پاستیل را داخل جای سس می ریزیم تا راحت تر بتوانیم داخل قالب بریزیم.

قالب را با روغن چرب کرده و داخل هر جای خالی را با مایه ی پاستیل پر می کنیم. بعد از اینکه قالب را پر کردیم آن را  داخل فریزر قرار می دهیم تا پاستیل ها آماده شوند.

پس از گذشت ۲۰ إلی  نیم ساعت  پاستیل ما آماده است و باید از فریزر خارج شود. دستمان را چرب کرده و دانه دانه پاستیل ها را از قالب خارج می کنیم.
توجه داشته باشید چرب بودن دستمان برای این است که بتوانیم پاستیل را به صورت درست و به شکلی که در قالب است، از قالب جدا کنیم.
تا هر زمان که خواستیم  پاستیل ها را مصرف کنیم آنها را داخل ظرف درب بسته در یخچال نگهدار می داریم.

برای اینکه پاستیل نوشابه‌ای، پاستیل با آب پرتقال یا پاستیل ترش با آب لیموترش درست کنید؛ می‌توانید به جای پودر ژله از نوشابه، آب پرتقال یا آب لیموترش یا هر میوه ترش دیگری مثل انواع توت و بلوبری و آب انار یا آب آلبالو استفاده کنید و در این حالت  باید مقدار بیشتری از پودر ژلاتین را استفاده کنید.

پودر ژلاتین و گلوکز وحتی قالب های پاستیل را  می توانید از مغازه های فروش لوازم قنادی تهیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *